Press "Enter" to skip to content

O mnie

Ja

Na imię mam Dawid, rocznik 1991. Od dziecka lubiłem tematy dalekowschodnie, ale tak się jakoś złożyło, że moimi pierwszymi studiami stała się romanistyka. Po trzech latach licencjatu uznałem, że czas chyba jednak coś w swoim życiu zmienić i spróbować swoich sił z Azją. Tak wylądowałem na sinologii w Gdańsku, którą, po wielu trudach udało mi się skończyć. I tak, z dwoma licencjatami w ręce, zaaplikowałem o stypendium Rządu Chińskiego na studia magisterskie, które otrzymałem i przyjechałem tu na trzy lata.

Blogi w przeszłości

W trakcie studiów dane mi było trochę pojeździć: studiując francuski pojechałem na Erasmusa do Hiszpanii (a dokładniej do Santiago de Compostela), a na sinologii przesiedziałem rok w Pekinie. W obydwu przypadkach prowadziłem blogi. Pierwszy nazywał się Wieści z Santiago, drugi to właśnie ten tutaj: Worek Ryżu.

Blog obecnie

Zacząłem pisać, gdy po raz pierwszy przyjechałem do Chin, to jest w 2014 roku. Po powrocie Worek trochę podupadł, ale mam nadzieję, że się poprawi, w sumie chyba jestem na dobrej drodze. Miałem przerzucić notki z Wieści tutaj, ale uznałem, że jednak tego nie zrobię, chętni mogą po prostu kliknąć w link i sobie je poczytać. Cóż, czasem dzieje się więcej, czasem mniej: będę starał się osiągnąć jakiś consensus pomiędzy tym, co dzieje się na bieżąco, a artykułami, które nie dotyczą mojego życia codziennego.

Inline
Inline